.


Sledování zásilek

Náš portál je tu od toho, abyste mohli vaší zásilku sledovat celou dobu. Máme pro vás k dispozici možnost sledování od všech důležitých přepravních služeb, tedy od České pošty, DPD, PPL, DHL, InTime, GLS a UPS. Proč využívat náš portál? Když přijdete na jakýkoliv internetový obchod, tak jejich přepravní možnosti se mnohdy liší, ne každý obchod využívá stejného přepravce, a proto je pro vás nejvhodnější používat ke sledování jeden portál, kde můžete sledovat zásilky od všech přepravců, ušetří vám to nejenom čas, ale také starosti.
Základní informace

Dobírka

Jedná se o způsob doručení, při kterém se za zboží platí až po doručení, tedy nejčastěji přímo kurýrovi, který zboží předává. Standardně probíhá platba dobírkou v hotovosti, ovšem celá řada poskytovatelů už nabízí při platbě dobírkou možnost využití platební karty.

Odesílatel

Za odesílatele se označuje ta osoba, která zásilku odeslala. Jméno odesílatele se vždy vede přímo na zásilce, aby doručovatel věděl, kdo zásilku zaslal.

Adresát

Adresát je opakem odesílatele, jedná se o osobu, která převezme zásilku. Odesílatel ho musí vždy uvést, jelikož u něj je konečná fáze, tedy předání zásilky.

Expresní doručování

Jde o doručování v předem stanoveném čase. Když se mluví o expresních službách, tak je to v tuzemsku obvykle do 24 hodin, v zahraničí více. Expresní doručování je obvykle výrazně dražší než běžné doručení.

Doporučená zásilka

Zásilka, které je určená jen do vlastních rukou. Pokud chcete mít jistotu, že si zásilku převezme pouze osoba, které je určena, tak ji zasílejte doporučeně.

Cenné psaní (cenný balík, zásilka)

Cennou zásilkou je myšlena taková služba, která je krytá pojištěním. Uživatel má možnost si zásilku pojistit na požadovanou částku a v případě ztráty zásilky má nárok na plné odškodnění.

Sledování zásilek

Možnost informovat se o stavu doručení zásilky. Nejprve získáte kód pro sledování a díky němu se můžete informovat, v jaké fázi zásilka je a kdy vám dorazí.

Nedoručená zásilka

Jde o takovou zásilku, která se nedostala ke svému adresátovi. Příčinou může být špatné zadání adresáta nebo i různé jiné příčiny. V případě nedoručení by se měla zásilka vždy vrátit k odesílateli.